Forum www.seaofchaos.fora.pl Strona Główna
Magia Czarna

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.seaofchaos.fora.pl Strona Główna -> Magia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
shimetsu
Pan KoszmarówDołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 58
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Pałac Shii
Płeć: paniczyk

PostWysłany: Pią 0:11, 24 Kwi 2009    Temat postu: Magia Czarna

Czarna magia to naprawdę mroczna dziedzina magii.

Jej zaklęcia to klątwy, zaklęcia przyzywające i przed wszystkim czary ofensywne (destruktywne), biorące swą siłę z wielkiej i nieposkromionej mocy chaosu.
Jeżeli określony przedstawiciel Demoniej Rasy, na bazie którego opiera się dany czar, zostanie zniszczony, dane zaklęcie traci na ważności. Tak dzieje się przykładowo z GAAV FLARE, które przyzywa moc Smoka Chaosu. Gdy Gaav zostaje uśmiercony, rzucanie czaru staje się niemożliwe, zaklęcie ulega dezaktywacji.

Trzeba by dodać, iż czarna magia to naprawdę nie przelewki - wiele czarów to naprawdę brutalne tortury dla ofiary potraktowanej nimi. Wiele jest w stanie zadać śmierć przeciwnikowi lub - co chyba jest jeszcze gorsze - skazać go na wieczne cierpienia (np. Raugnut Rusyavuna).

Wśród Slayers'ów mistrzynią czarnej magii jest oczywiście Wielka i Demoniczna Lina Inverse. Nie bez powodu zasłużyła sobie na to miano - oprócz szerokiej gamy zaklęć z tej dziedziny, panna Inverse zna także 3 najpotężniejsze z nich - Dragon Slave, przywołujące Lorda Ciemności, Shabranigdo, Laguna Blade oraz Giga Slave, czerpiące swoją energię z Lorda Koszmarów - stwórcy świata Slayers'ów. Podobno ostatnie wymyśliła sama, poznając naturę Pani Koszmarów.

______________________________________________________

Gaia Graze
Zaklęcie przyzywające Mosiężnego Demona. Na ziemi kreuje się magiczny krąg, w którym pojawia się Demon. Jest on posłuszny osobie, która go wezwała, a zniszczony może zostać tylko poprzez zaklęcia Szamanizmu (te wpływające na Astral), Białej (te ofensywne) i Czarnej Magii.


Necro Vuu
Zaklęcie tworzące wskrzeszeńców takich jak szkieletony czy zombie, zmuszając słabe duchy i duszki do przejmowania ciał poległych. Wskrzeszeńcy słuchają poleceń maga, ale są w stanie zrozumieć tylko proste nakazy. Kiedy czar ten zostanie rzucony przez maga wysokiego poziomu, stworzone zombie mogą nawet znać się na żartach.


Raugnut Rusyavuna
Ta potężna klątwa może zostać urzeczywistniona tylko przez w pełni Mazoku. Każde żywe stworzenie przeklęte Raugnut Rusyavuną zamienia się w przerażającą, nieśmiertelną kulę ciała ze zdolnością do wiecznej regeneracji. Pasma mięsa wypełzają niczym węże spod skóry ofiary, a potem wgryzają się w nią z powrotem - ten cykl nie ma końca i sprawia, że ofiara cierpi przez całą wieczność. Legenda głosi, że Upadły Bohater, Król Dirus Drugi rzucił wyzwanie Mazoku i z bitwy wrócił jako taka właśnie kula mięsa. Nie ma innego sposobu na zdjęcie klątwy jak tylko zgładzenie Mazoku, który przeklął ofiarę.


Vun Ga Ruim
Zaklęcie przyzywające "Czarne Bestie", bestie niskiego poziomu zamieszkujące Astral. Czarne Bestie rzucają się na ofiarę i wysysają jej energię mentalną. Bestii pozbyć się można za pomocą Czarnej i Białej Magii, a także ofensywnych zaklęć Szamanizmu atakujących Astral.


Zelas Gort
Zaklęcie to stworzono do przywoływania... meduz. Ktoś, kto topi się w morzu, może rzucić to zaklęcie i zostać uratowanym przez ławicę meduz - innego zastosowania dla tego czaru nie znaleziono. (chociaż meduzy smakują całkiem-całkiem po zamarynowaniu...podobno) W nowelach czar ten może rzucić tylko Naga ze względu na jej szczególną "więź" z meduzami, ale w anime Lina i inni sprawnie posługują się tym zaklęciem.


Balus Rod
Bicz światła pojawiający się w dłoni rzucającego. W odróżnieniu od zaklęć produkujących magiczne pociski, ruch bicza może być lepiej kontrolowany, zwiększając szansę trafienia przeciwnika. Słabością czaru jest jego krótki zasięg.


Blast Ash
Tworzy czarną dziurę w wyznaczonym miejscu - wszystko żywe lub posiadające duszę jest zamieniane w proch. Nieruchome obiekty takie jak ziemia, budynki i wyposażenie pozostają nienaruszone. Czar ma ogromny zasięg, przez co jest jednym z nielicznych zaklęć czarnej magii, które mogą być używane w zatłoczonych alejach i miastach - efekt zastosowania go w takim miejscu jest absolutny.


Blast Wave
Jednym uderzeniem może wybić dziurę w murze, przez którą bez problemu będzie mogła przejść osoba. Bardzo potężne zaklęcie, które jednak ma pewne istotne ograniczenia jeśli chodzi o zastosowanie podczas walki: czar działa jedynie wtedy, kiedy obie ręce są położone na celu, a co się z tym wiąże - może uderzyć tylko w jeden cel naraz.. Większość magów nie radzi sobie w fizycznej walce, dlatego zastosowanie tego czaru nie jest szerokie - po prostu nie mają większych szans na bezpieczne podejście do przeciwnika, nie mówiąc już o czasochłonnej inkantacji, którą musieliby przeprowadzić z rękoma położonymi na nim - a który przeciwnik będzie wtedy stał spokojnie i czekał na dokończenie zaklęcia? Ale efekt czaru przeciwko wszelkim fizycznym obiektom jest absolutny - przez co warto się go mimo wszystko nauczyć.


Boost
To zaklęcie aktywuje magiczny przedmiot, co powoduje wyzwolenie jego ukrytych mocy. Służy do rozbudzania talizmanów Liny, po czym zdolna jest ona do rzucania nadzwyczaj potężnych czarów jak Blast Bomb czy Ragna Blade. W jaki dokładnie sposób się to odbywa, dowiecie się tutaj, w każdym razie chodzi tu o 'pojemność magiczną'.

Inkantacja: Shikai no yami wo suberu oo, nanji no kakera no enishi ni sitagai
Nanjira subete no chikara mote ware ni saranaru chikara wo atae yo! Buusuto!

Inkantacja po polsku: Czterej królowie, którzy władają mrokiem czterech wszechświatów; Kłaniam się waszym fragmentom, które posiadam; I proszę, byście całą Swą mocą; Wspomogli mnie i przekazali energię magiczną! Boost!


Dark Claw
Zaklęcie to wystrzeliwuje magiczne kule energii, przypominające z wyglądu skrzydlate insekty o rozmytych kształtach. Te kule powodują dezyntegrację miejsca, w które trafiły, przebijając się przez ciało ofiary. Możliwe jest zabicie celu, ale także likwidacja nogi lub ręki.


Disfang
Przywołuje smoka, który wyłania się z cienia osoby rzucającej czar. Ów smok atakuje przeciwnika, gryząc jego cień. Ból i wszelkie rany przekazywane są równocześnie na ciało przeciwnika. Możliwe jest zapobiegnięcie atakom ze strony smoka poprzez użycie czaru Lightning lub innego o podobnym działaniu - pod wpływem światła cień znika.


Dolph Strash
Podobnie jak w wypadku Dolph Zork, zaklęcie to przywołuje moc Delfina Głębin. Fala uderzeniowa przypominająca kształtem oszczep porusza się z ponaddźwiękową prędkością, niszcząc cel. W przeciwieństwie do Dolph Zork, tego czaru można używać także na suchym lądzie.


Dolph Zork
Zaklęcie czerpiące z mocy Delfina Głębin, jednego z pięciu podległych Rubinowoślepiego Shabranigdo. Zaklęcie zamienia wodę w pojedyncze, niezwykle ostre ostrze, zdolne przeciąć praktycznie wszystko. Zaklęcie można rzucić jednak tylko tam, gdzie jest pod dostatkiem wody.


Dragu Slave
Zaklęcie powołujące się na siłę Rubinowoślepiego Shabranigdo, przywódcy sił ciemności. To najpotężniejszy czar jaki może rzucić człowiek niewspomagany talizmanem. Niezwykle efektywny, o zasięgu i mocy zdolnej dosłownie zrównać z ziemią spore miasto. Kreuje rosnącą kulę czerwonej energii nie tyle spalającej wszystko wokół, co pochłaniającej i zamieniającej w nicość. Jeśli mag zastosuje ten czar na obiekcie naziemnym, kula przybierze formę półkuli, a sam efekt podobny będzie do działania bomby atomowej zarówno pod względem działania, jak i wyglądu - z tym tylko, że nie ma tu mowy o promieniowaniu i charakterystycznym grzybie. Wieki temu czar ten został stworzony przez wielkiego znawcę mocy tajemnych, samego Lei Magnusa. Zaklęcie zwało się wtedy "Dragon Slayer", czyli Pogromca Smoków, ale z czasem nazwa została zniekształcona poprzez przekazy ustne i przybrała formę "Dragu-Slave".

Inkantacja: Tasogare yori mo kuraki mono, chi no nagare yori akaki mono
Toki no nagare ni umoreshi idainaru nannji no na ni oite
Ware koko ni yami ni chikawan
Wareraga mae ni tatifusagarishi subete no orokanaru mono ni
Ware to nanji ga chikara mote hitoshiku horobi o ataen koto o! Doragu Sureibu!

Inkantacja po polsku: "Tyś, który ciemniejszy od zmroku;
Tyś, który w karmazyn przybrany bardziej niźli krew płynąca;
Tyś, który pogrzebion w czasie mijającym; W Twym imieniu, o Wielki;
Oddaję się ciemności; By tym głupcom, co grodzą mi drogę,
Razem zgubę przynieść i nikt nie będzie w stanie jej uniknąć! Dragon Slave!


Dynast Brass
Podobnie jak Dynast Breath, zaklęcie to powołuje się na siłę Dynasta Grauscherry. Wykreowany grom otacza cel, przyjmując formę pentagramu, po czym trafia bezpośrednio w stojącą wewnątrz ofiarę. Istnieje ryzyko porażenia również inkantującego maga - jeśli znajduje się zbyt blisko celu, może zostać zawarty w powstającym pentagramie.

Inkantacja: Daichi no soko ni nemuri aru koboeru tamashii motitaru haoo
Nanji no kuraki shukufuku ni te waga mae ni aru teki o ute

Inkantacja po polsku: Tyś, który drzemie w głębi ziemi;
Dynaście, ktoryś posiadł duszę z lodu;
Z Twym mrocznym błogosławieństwem; Pokonaj wrogów, którzy stanęli przeciw mnie! Dynast Brass!


Dynast Breath
Czar czerpiący z mocy Dynasta Grauscherry, jednego z podległych Rubinowoślepiemu Shabranigdo. Działanie tego zaklęcia polega na najpierw zamrożeniu przeciwnika poprzez pokrycie go warstwą lodu, a następnie roztrzaskaniu zmożonej bryły - a również ofiary - na drobne kawałki. Zaklęcie to jest w stanie unieruchomić nawet Mazoku. Działanie czaru może też zostać ograniczone tylko do schwytania celu, nie zabijania go.

Inkantacja: Daichi no soko ni nemuri aru koboeru tamashii motitaru haoo
Ware ni ataen hyouketsu no ikari! Dainasuto Buresu!

Inkantacja po polsku: Tyś, który drzemie w głębi ziemi;
Dynaście, ktoryś posiadł duszę z lodu;
Użycz mi Swej mrożącej wściekłości! Dynast Breath!


Fearis Breed
Mag przyzywa gołębia. Wbrew pozorom czar może się przydać, jeśli np. ktoś uwięził maga w Astralu, przyzwany gołąb może rozbić barierę i połączyć nas z rzeczywistym światem.

Inkantacja: Ten o kakeru yamiyo no hoshiboshi yo
Daichi o tabaneru inishie no keiyaku yo
Waga mei ni shitagaite ka no mono o yobiyose tamae! Fearisu Buriddo!

Inkantacja po polsku: Gwiazdy galopujące pośród ciemności nocy;
Pradawny kontrakcie, co wiąże ziemię;
Wysłuchaj mego rozkazu i przybądź do mnie! Fearis Breed!


Flame Breath
Kapłanka Bogów, Filia, jest w stanie rzucać to zaklęcie z całą jego mocą. Tylko smoki są w stanie uskutecznić inkantację ze względu na niezbędną do tego olbrzymią pojemność magiczną, którą posiadają tylko one.

Inkantacja: Anaku Ra Zu Omu Ranaku Soamu Izu Peku Naomu... Fureimu Buresu!


Gaav Flare
Zaklęcie przywołujące moc Gaava, Smoka Chaosu, podległego Rubinowoślepiemu Shabranigdo. Efektem jest płomień biegnący w prostej linii ku celowi, przeszywający go i wędrujący dalej, zadając rany znajdującym się za pierwotnym celem.

Inkantacja po polsku: Czarny Smoku, co drzemiesz pośród szkarłatnego płomienia;
Swym potężnym rykiem spal moich wrogów! Gaav Flare!


Giga Slave
Inkantacja ta jest oryginalnym dziełem Liny. Podobnie jak Laguna Blade, powołuje się na potęgę Pani Koszmarów. Moc zaklęcia jest tak ogromna, że nie może być nawet porównywana z Dragu Slave - kiedy Lina testowała siłę czaru, zamieniła plażę w zatokę śmierci. Rezo-Shabranigdo zgładzony został za pomocą Miecza Światła, na który Lina rzuciła właśnie Giga Slave. Jest to zdecydowanie najpotężniejsza inkantacja z repertuaru Liny, ale ponieważ sprowadza na świat źródło nicości, zapieczętowała ją.

Inkantacja: [niedoskonała] Yami yori mo nao kuraki mono, Yoru yori mo nao hukaki mono
Konton no umi ni tayutoishi konjiki narishi yami no oo
Ware koko ni nanji ni negau, ware koko ni nanji ni chikau
Waga maeni tachifusagarishi subete no orokanaru mono ni
Ware to nanji ga chikara mote hitoshiku horobi o ataen koto o! Giga Sureibu!

Inkantacja [doskonała]Yami yori mo nao kuraki mono, Yoru yori mo nao hukaki mono
Konton no umi yo, tayutoishi mono, konjiki narishi yami no oo
Ware koko ni nanji ni negau, ware koko ni nanji ni chikau
Waga maeni tachifusagarishi subete no orokanaru mono ni
Ware to nanji ga chikara mote hitoshiku horobi o ataen koto o! Giga Sureibu!

Inkantacja po polsku: [niedoskonała] Tyś, który ciemniejszy niźli mrok; Tyś, który głębszy niźli noc;
Tyś, który pływa po wodach Morza Chaosu; Złoty Królu ciemności;
Tu oddaję Ci cześć; tu oddaję się Tobie;
By tym głupcom, co grodzą mi drogę,
Razem zgubę przynieść i nikt nie będzie w stanie jej uniknąć! Giga Slave!

Inkantacja po polsku: [doskonała] Tyś, który ciemniejszy niźli mrok;
Tyś, który głębszy niźli noc;
Tyś, który pływa, któryś Morzem Chaosu; Złoty Królu ciemności;
Tu oddaję Ci cześć; tu oddaję się Tobie;
By tym głupcom, co grodzą mi drogę,
Razem zgubę przynieść i nikt nie będzie w stanie jej uniknąć! Giga Slave!


Hell Blast
Oszczep z ciemności, wysysający siły życiowe ze wszelakich stworzeń. Moc ciemności kładzie kres wszystkim źródłom innych mocy, pozwalając na zgładzenie wskrzeszeńców, których życie zależne jest od mrocznych sił.


Laguna Blade
Zaklęcie to jest oryginalnym tworem Liny Inverse. Czerpie z sił Pani Koszmarów (Złotego Demoniego Lorda), istoty o wiele bardziej potężnej niż Rubinowoślepi Shabranigdo. W dłoniach rzucającego czar gromadzi się mroczna materia, która następnie przekształca się w ostrze. Zaklęcie wymaga olbrzymiej pojemności magicznej i może zostać użyte tylko wtedy, gdy mag jest naprawdę zdesperowany, by go użyć, a i wtedy tylko na krótką chwilę. Jest to najpotężniejsze zaklęcie Liny (po tym, jak zdecydowała się zapieczętować Giga Slave) Po przyswojeniu wiedzy o prawdziwej naturze Pani Koszmarów z Wszechbiblii, można przyzwać tym czarem więcej mocy, ale okupując to krótszym trwaniem czaru.

Inkantacja: [niedoskonała] Sora no imashime tokihanatareshi kooreru kuroki utsuro no yaiba yo
Waga chikara waga mi to narite tomo ni horobi no michi o ayuman
Kamigami no tamashii sura mo uchikudaki! Raguna Bureedo!

Inkantacja: [doskonała] Akumu no ou no hitokake yo
Sora no imashime tokihanatareshi kooreru kuroki utsuro no yaiba yo
Waga chikara waga mi to narite tomo ni horobi no michi o ayuman
Kamigami no tamashii sura mo uchikudaki! Raguna Bureedo!

Inkantacja po polsku: [niedoskonała] Tyś, który uwolniona z niebios;
Mroźna, mroczna klingo ciemności;
Bądź mi mocą, bądź mi ramieniem; Kroczmy wspólnie ścieżką zniszczenia;
Miażdżąc dusze Bogów! Laguna Blade!

Inkantacja po polsku: [doskonała] Tyś, któryś częścią króla koszmarów;
Tyś, który uwolniona ze wszechświata; mroźna, mroczna klingo ciemności;
Bądź mi mocą, bądź mi ramieniem; Kroczmy wspólnie ścieżką zniszczenia;
Miażdżąc dusze Bogów! Laguna Blade!


Laguna Blast
To zaklęcie przyzywa moc Phibrizio, Pana Piekieł, jednego z pięciu Lordów Shabranigdo. Przeciwnik zostaje ujęty w odwrócony pentagram, pojawiający się na ziemi. Ze środka pentagramu wystrzeliwuje słup światła, który po chwili zamienia się w czarną plazmę, oblepiającą ofiarę.Ruby-Eye Blade
Zaklęcie polegające na mocy Shabranigdo. Tworzy ono karmazynową klingę, potężniejszą nawet od Miecza Światła, i może przeciąć absolutnie wszystko.

Summoning
Czar ten przyzywa Demona o mocy zależnej od potęgi maga.

Inkantacja: In o rissuru mono, kitaru bekimono, sariyuku mono
Sono musubareshi kusari o tachikiri, waga i no mama ni, waga nasu mama ni
Ide yo waga meiyuu...

Inkantacja po polsku: Tyś, który kontroluje zaczątki, któryś przybyć musi, któryś odejść musi;
Wszyscy Wy, rozkruszcie łańcuch, poddajcie się mej woli i mym czynom;
Staw się przede mną, mój wierny przyjacielu!


Zelas Brid
Powołuje się na moc Nadbestii Zelas Metallium, jednej z pięciu Lordów Shabranigdo. Wąskie pasmo światła, potężniejsze od Dynast Brass, porusza się w kierunku wybieranym przez maga siłą woli. Budowa zaklęcia podobna jest do Balus Rod. Zaklęcie jest dobrym przykładem na to, jak wiele zależy od tego, na jak potężną istotę powoła się mag.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez shimetsu dnia Pią 1:13, 24 Kwi 2009, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.seaofchaos.fora.pl Strona Główna -> Magia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy